KĀPĒC IR NEPIECIEŠAMS REGULĀRI UZŅEMT KOLAGĒNU?

Neatkarīgi no tā, kur esat to izlasījis - modes žurnālā, populāra skaistumkopšanas blogera ierakstā, vai arī jaunākajā medicīnas pētījumā - Jūs noteikti jau zināt, ka kolagēns ir jāuzņem regulāri un tam ir jābūt neatņemamai Jūsu ikdienas sastāvdaļai.

Vai būtu jāsāk lietot kolagēna piedevas ikdienā?

Tātad Jūs esat nolēmis, ka vēlaties sākt regulāri lietot kolagēna piedevas. Vai Jums tas būtu jādara katru dienu? Un, ja jā, cik ilgu laika periodu? Apskatīsim šos jautājumus kopā, atbildēm izmantojot tikai faktus un pārbaudītu zinātnisko informāciju, lai varam beigu beigās pieņemt informētu lēmumu.

Taču apskatīsim tās  Holivudas aktrises un slavenības, kuras ir publiski atzinušas, ka kolagēna uzņemšana jau gadiem ir daļa no viņu ikdienas rituāla.

Tādas slavenības kā Natālija Portmane, Dženifera Anistone un Lady Gaga, bez šaubām, ir labākie piemēri tam, kādus ieguvumus var sniegt kolagēns. Šīs slavenības burtiski mirdz uz katra sarkanā paklāja, un, paskatoties uz viņām, šķiet, ka viņas varētu palikt mūžam jaunas. Kolagēns - šis dabīgais produkts - ir gan aktuāls, gan arī ļoti pieprasīts, un šīs slavenības faktiski ir kā staigājoši reklāmas plakāti kolagēnam, viņas ieraugot ir skaidrs - kolagēns pagarina mūsu jaunību!

Mūsu ādas sastāvā 75% ir kolagēns

Kolagēns ir galvenais strukturālais proteīns, kas veido līdz 75% no mūsu ādas. Mūsu labākajos gados, tas ir, vecumā no 20 līdz 25 gadiem, lielākajai daļai no mums āda satur optimālu kolagēna daudzumu, kas palīdz tai izskatīties tikpat gludai kā bērnībā, uzturot mūsu jauneklīgo izskatu. Pēc 25 gadu vecuma (dažreiz pat agrāk) kolagēna izstrādes process mūsu organismā sāk palēnināties. Un diemžēl tas notiek ļoti strauji. Tādēļ mūsu organismam nepieciešama palīdzība tam nepieciešamā optimālā kolagēna līmeņa uzturēšanai. Un, ja nesāksim to darīt pēc iespējas ātrāk, mūsu āda zaudēs tvirtumu, kļūs ļengana un zaudēs savu pievilcību, kas novedīs pie grumbu un smalko līniju veidošanās. Par laimi šai nepatīkamajai problēmai ir risinājums - kolagēna piedevas.

Būtiski faktori, kas jāņem vērā

Vissvarīgākie aspekti, kas būtu jāņem vērā, uzsākot kolagēna terapiju, ir tā molekulārais svars un deva. Visbiežāk krēmos un serumos, kam pievienots kolagēns, kolagēna molekulu lielums neļauj tam pārvarēt ādas virsslāni. Tas tāpēc, ka krēmiem pievienotajam kolagēnam ir augstāks molekulārais svars, jo tas ir savā nešķīstošajā formā. Citā formā kolagēnu krēmiem vienkārši nebūtu iespējams pievienot. Savukārt kolagēna molekulmasa tā šķīstošajā, pulvera formā ir daudz zemāka. Tas ievērojami izmaina nepieciešamo kolagēna devu, kā arī palielina tā biopieejamību, kas savukārt garantē, ka tas iekļūs ādā un palīdzēs to atjaunot.

Ir vieglāk saprast, kā tas viss darbojas, par piemēru apskatot labvēlīgās baktērijas. Kāds ir visefektīvākais veids, kā atjaunot baktēriju plūsmu organismā? Vai uzklājot baktērijas no galvas līdz kājām? Vai arī uzņemot tās iekšķīgi, dzērienu veidā?

Skaidrs, ka efektīvākais veids uzņemt baktērijas ir tās izdzerot. Un tieši tas pats attiecas uz kolagēnu.

Izvairieties no zemākas kvalitātes produktiem

Kā jau tas parasti notiek dzīvē, ne viss ir tik vienkārši. Kolagēna uzņemšanai ir arī daudzi “zemūdens akmeņi”, un ne visi kolagēna veidi, kas mums ir pieejami, sniegs vēlamo un sagaidāmo rezultātu.

Tā, piemēram, tirgū ir pieejami tūkstošiem dažādu kolagēna tablešu un dzērienu. Taču daudzu šo produktu formulas satur pavisam maz kolagēna, un tas pats bieži vien attiecāms arī uz citām pievienotām “veselīgām” sastāvdaļām, kuru devas visbiežāk mērāmas miligramos. Atsevišķos gadījumos, lai sasniegtu uz produkta etiķetes norādītos uzlabojumus, Jums būtu katru dienu jāuzņem ducis vai pat vairāk tablešu, vai arī jāizdzer vairākas glāzes šī produkta. Diemžēl patērētāju tiesību akti nenorāda konkrētas prasības attiecībā uz to, kādam būtu jābūt uz iepakojuma esošā teksta fonta lielumam. Šo faktu ļaunprātīgi izmanto negodprātīgi ražotāji, maldinot patērētājus par to, cik daudz kolagēna patiesībā ir viņu produktā.

Turklāt dažiem diētiskajiem dzērieniem (tiek uzskatīts, ka šo dzērienu ražošanā izmantotajiem pārtikas produktiem ir labvēlīga ietekme uz veselību) mēdz būt tik spēcīga garša, kas tā padara neiespējamu to ilgstošu lietošanu. Atsevišķi ražotāji pievieno šiem dzērieniem daudz neveselīgo cukuru, lai šo nepatīkamo garšu paslēptu, vai arī pievieno tiem cukura aizstājējus ar augstu glikēmisko indeksu, kas savukārt organismam nevis palīdz, bet gan kaitē.

Ir būtiski arī atcerēties, ka, lai kolagēns organismā izpildītu savus uzdevumus, vienam kolagēna kursam ir jābūt vismaz 3 mēnešu garam. Tas savukārt nozīmē, ka kursa rezultātā kopumā ir jāuzņem aptuveni 450000 mg kolagēna.

Vai ir kāds risinājums?

Jā, ir! Tīra un neitrāla kolagēna pulveris ātri nonāk asinsritē, jo tā molekulas hidrolīzes procesā jau ir sadalītas peptīdu formā. Tādā formā kolagēna sagremošana ir vieglāka, nekā tam nonākot organismā ēdiena veidā.

Tad, kad kolagēns ir nonācis asinsritē, tā molekulas veicina organismu pašu izstrādāt kolagēnu, un kolagēnā esošās aminoskābes nokļūst mūsu ādas, locītavu un citu saistaudu šūnu membrānās. Tas savukārt nodrošina, ka mūsu āda paliek gludāka un samazinās grumbiņas. Kad tīrs un neitrāls kolagēns ir lietots vairāk nekā 90 dienas, sagaidāms, ka āda atgūs tvirtumu un seja izskatīsies daudz jaunāka.

Izvēlēties kolagēnu, kas patiešām strādā!

Visbeidzot, ir svarīgi saprast, ka ne visiem kolagēna veidiem piemīt vienādas īpašības.

Veselai ādai, nagiem un matiem mums ir jālieto I un III tipa kolagēns. Labākais mums pieejamais variants ir zivju kolagēns.

Tāpēc, ja vēlaties izvēlēties patiešām īstu, kvalitatīvu produktu, kura sniegtie uzlabojumi nav tikai tukši, pārspīlēti mārketinga solījumi, tad tīrs jūras kolagēns no ColDuMarine™ bez jebkādiem piemaisījumiem un piedevām ir tas, kas Jums nepieciešams - tas palīdzēs novērst kaulu masas zudumu, uzlabos ādu, nagus un matus, un palīdzēs uzlabot Jūsu kopējo labsajūtu!

← IEPRIEKŠĒJAIS RAKSTS NĀKOŠAIS RAKSTS →