JAUTĀJUMI UN ATBILDES

Zemāk jūs atradīsiet 20 biežāk uzdotos jautājumus par Col Du Marine™ produktiem un kolagēnu kopumā. Ceram, ka šeit atradīsiet atbildes uz jebkuriem jūsu jautājumiem saistībā ar produktu. Tomēr, ja jums rodas papildus jautājumi, lūdzu sazinieties ar kādu no mūsu tirdzniecības pārstāvjiem. Tāpat, lūdzam jūs iepazīstieties ar mūsu ļoti detalizētajiem un pastāvīgi atjaunināmajiem rakstiem, kuros jūs iegūsiet vispilnīgāko informāciju ar kolagēnu tēmu saistītos jautājumos.

JAUTĀJUMI UN ATBILDES

Kolagēns ir cilvēka organisma galvenā un izplatītākā strukturālā olbaltumviela, veidojot aptuveni vienu trešdaļu no visas olbaltumvielas organismā un 75% no mūsu ādas. Kolagēnam ir trīs spirālveida molekulārā struktūra, kas sastāv no trim aminoskābju ķēdēm. Tas nodrošina mūsu ķermeņa saistaudu viengabalainību, elastību un izturību, tādējādi uzturot ādas, skrimšļu, matu, locītavu, nagu, saišu, cīpslu un kaulu tvirtumu un funkcijas. Kolagēnu organisms izstrādā dabiskā ceļā, kā arī var iegūt no jūras un dzīvnieku izcelsmes produktiem. Kolagēnu var lietot 100% perorālā pulvera veidā. Col Du Marine™ ir viens no labākajiem zīmoliem tirgū, kas piedāvā augstākās kvalitātes jūras kolagēna peptīdus.

Jūras kolagēns ir kolagēns, kas iegūts no zivju ādām. Tas satur galvenokārt I un III tipa kolagēna molekulas.

Ir pierādīts, ka jūras kolagēnam ir augstāka biopieejamība salīdzinājumā ar kolagēnu, kas iegūts no dzīvnieku izcelsmes. Biopieejamība ir ātrums, kādā pārtika uzsūcas asinsritē caur mūsu zarnu sieniņām. Citiem vārdiem sakot, jūras kolagēns asinsritē nonāk ātrāk nekā jebkurš cits kolagēna veids, tāpēc tas var strādāt ātrāk un efektīvāk nekā dzīvnieku izcelsmes kolagēns un alternatīvas piedevas, kas veicina mūsu pašu kolagēna ražošanu.

Ir daudz dažādu kolagēna veidu. Šobrīd zinātnieki konstatējuši 28 variācijas. Katram kolagēna veidam ir atšķirīga aminoskābju secība. Tieši šīs unikālās kombinācijas palīdz noteikt kolagēna ietekmi un funkcijas mūsu organismos.

Izplatītākās un labi izpētītās kolagēna klasifikācijas ir I, II un III tips, kas veido 90% no visa kolagēna.

I tipa kolagēns un III tipa kolagēns ir visizplatītākie mūsu organismā. I tipa kolagēns ir visbagātīgākā kolagēna forma cilvēka organismā, un tas atbild par stipriem matiem, ādu, nagiem un kauliem. III tips ir būtisks mūsu kaulu viengabalainībai un ir nepieciešams, lai asinsrites sistēma darbotos efektīvi un būtu veselīga.

II tipa kolagēns ir mazāk izplatīts cilvēka organismā. Tas ir mūsu locītavās un skrimšļos. II tipa kolagēna patēriņš ir nozīmīgs locītavu veselības stiprināšanai un funkcionēšanai.

Kolagēns un kolagēna peptīdi ir viena un tā pati olbaltumviela dažādās formās. Viens pēc būtības tas ir viens un tas pats olbaltums dažādās formās. Taču ir nopietni iemesli, kāpēc šai atšķirībai ir būtiska nozīme. Kolagēna peptīdus dēvē arī par hidrolizēto kolagēnu. Zivju hidrolīzes procesā un dzīvnieku kolagēns sašķeļ peptīdus un kļūst maksimāli biopieejams, tātad labāk uzsūcās organismā.

Hidrolizētais kolagēns ir olbaltumvielu forma, ko ļoti viegli uzsūc cilvēka organisms, lietojot kā uztura bagātinātāju. Šī piedeva tiek radīta hidrolīzes procesā. Hidrolīze ir ķīmiska savienojumu šķelšanās. Jūras kolagēnu iegūst no zivju izcelsmes produktiem un pēc tam saskalda daudz sīkākos aminoskābju virknējumos, ko sauc par peptīdiem. Par kolagēna peptīdiem tos var dēvēt tikai tad, ja tie satur paaugstinātu glicīna, prolīna un hidroksiprolīna aminoskābju daudzumu.

Jā, kolagēns ir olbaltumviela. Tā ir aptuveni trešā daļa no olbaltumvielu daudzuma mūsu organismā. Tas satur 19 aminoskābes, no kurām 8 ir neaizstājamas.

Izejvielas mūsu kolagēnam ražo nozares pasaules līderis Francijā. Mūsu kolagēna galvenā sastāvdaļa tiek ražota atbilstoši visaugstākajiem kvalitātes standartiem un tiek uzskatīta par jūras kolagēna etalona paraugu tirgū.

Lūk, daži fakti par Col Du Marine™:

  • To iegūst divu secīgu procesu rezultātā, vispirms no zivju ādas izdala želatīnu. Tālāk želatīns tiek hidrolizēts, kā rezultātā tiek iegūti kolagēna peptīdi. Vēlamo peptīdu secību, ko iegūst hidrolīzē, pilnībā kontrolē, pievienojot specifiskus fermentus, kas noteiktās vietās atdala olbaltumvielu saites.
  • Tas tiek ražots no pilnībā ekoloģiski tīrām savvaļas un akvakultūras izejvielām.
  • Tam ir 100% neitrāla smarža un garša un pēc atšķaidīšanas tas kļūst dzidrs.
  • Kolagēns ir mikro granulētā formā, kas veicina tā labāku izšķīšanu dzērienos.
  • Tas ir dabīgs produkts un nav klasificējams kā mākslīgais uztura bagātinātājs.
  • To ražo saskaņā ar ISO 9001 un FSSC 22000 standartiem.
  • Ir sertifikāti Halal un Košer.

Katra partija tiek testēta uz paliekošā mitruma saturu, uzturvērtību, smago metālu saturu un mikrobioloģiju. Tikai partijas, kas tika pilnībā un rūpīgi testētas un atbilst visiem ES drošības standartiem un normām, saņem akceptu kā izejviela priekš Col Du Marine™. Galīgā Col Du Marine™ ražošana notiek farmācijas un nutricevtikas jomā akreditētos kontraktu uzņēmumos Eiropas Savienības teritorijā.

Tikai kolagēns, kas apstrādāts ar ļoti saudzīgu hidrolīzi un iziet cauri visām fāzēm, kas nepieciešamas optimālu secīgu peptīdu iegūšanai, var radīt augstākās kvalitātes jūras kolagēnu, kas atbilst Col Du Marine™ standartam.

Ir vairāki kvalitātes apsvērumi, ar kuriem daudzi konkurējoši zīmoli sevi neapgrūtina. Piemēram, zivju ādas ir jātīra daudzkārt, lai tās būtu pilnīgi brīvas no jebkādiem svešķermeņiem, piemēram, taukiem, gaļas, kauliem un zvīņām. Turklāt kolagēna ekstrakcija, veicot ādas tiešu enzīmu hidrolīzi, apejot želatīna fāzi, kaitē arī gala produkta kvalitātei. Apstrādes temperatūrai jābūt zemai, un enzīmu, kas ir atbildīgi par konkrētu aminoskābju secības rašanos, viegli var kļūt par daudz.

Diemžēl daudzu kolagēna produktu un zīmolu pamatā ir sastāvdaļas, kuru ražošana netiek kontrolēta visos posmos un nevar atbilst specifikācijām, kas izriet no patentēta deviņu pakāpju ekstrakcijas procesa. Ja aminoskābju secība neatbilst tam, kas tai jādara, to var uzskatīt par citu proteīnu, bet ne kolagēnu. Jā, šis proteīns vēl var pozitīvi veicināt indivīda kopējo veselību, taču tas nesasniegs to, ko sola mārketings, un neveicinās organisma kolagēna ražošanu.

Tātad vadlīnija ir tāda, ka, izvēloties savu jūras kolagēna piedevu, nevajadzētu orientēties uz produktiem, kuriem vienkārši ir skaists dizains (nespried par grāmatu pēc tās vāka), vai uz zīmoliem, kas sola lielas ingredientu devas, kuras patiesībā ir pārāk mazas, lai būtu kāds patiess labums veselībai.

Patiesībā tikai reģistrētas preču zīmes ir izdevīgas un efektīvas jums kā patērētājam.

Col Du Marine™ ir garantēti augstākās kvalitātes zīmola kolagēns ar maksimāli iespējamo peptīdu koncentrāciju, kas ražots pasaules klases uzņēmumā, ievērojot augstākos standartus pārtikas drošības jomā.

Col Du Marine™ ražošana ir ilgs un sarežģīts process. Nepieciešami veseli 9 posmi, kas jāveic, pirms Col Du Marine™ iegūst savu galīgo formu:

1. Izejvielu attīrīšana – tā ir tauku, gaļas, zvīņu, spuru un citu atlieku noņemšana no zivju ādas.

2. Skābes apstrāde, lai salauztu kolagēna iekšējo struktūru ādā.

3. Zivju želatīna ekstrakcija.

4. Purifikācija – ķīmisko elementu piemaisījumu izvadīšana no želatīna masas.

5. Fermentatīvā hidrolīze — process, kurā fermenti sašķeļ olbaltumvielu saites līdz peptīdiem noteiktā aminoskābju secībā, kas piemīt kolagēnam.

6. Peptīdu koncentrācija — samazinot ūdens saturu līdz optimālajam līmenim.

7. Ultrafiltrācija, kas notiek, izmantojot 2 kDa (kilodaltona) filtru. Šis process garantē, ka jebkāda zivju garša un smarža pilnībā tiks likvidēta un nebūs klāt gatavajā produktā.

8. Sterilizācija, lai nodrošinātu 100% produkta drošību.

9. Izsmidzināšanas žāvēšana. Process, kas ļauj no vielas iegūt sausu pulveri, ātri žāvējot ar karstu gāzi.

Vislabākais veids, kā lietot Col Du Marine™ kolagēnu, ir vienkārši pievienot sašeti vai kausiņu pulvera rīta kafijai, smūtijam, ūdenim, sulai vai jebkuram citam jūsu izvēlētam dzērienam (izņemot zaļo tēju). Iejauc pulveri savā ikdienas dzērienā un maisiet dažas sekundes līdz tas pilnībā izšķīst. Col Du Marine™ kolagēnu var lietot tukšā dūšā vai kopā ar maltīti. Col Du Marine™ kolagēnu var pievienot jūsu ēdienam, tai skaitā salātu mērcēm, zupām, kā arī gatavojot desertus un konditorejas izstrādājumus.

Lai iegūtu optimālus rezultātus, iesakām 12 nedēļu kursu ar dienas devu 5 g. Šis kurss ieteicams pēc klīniskajiem pētījumiem, kas 2016. gadā veikti Nicā, Francijā. Izpētes kopsavilkums ir pieejams šeit:

http://www.jarcp.com/2889-specific-natural-bioactive-type-1-collagen-peptides-oral-intake-reverse-skin-aging-signs-in-mature-women.html

Citos jūras kolagēna klīniskajos pētījumos secināts, ka jūras kolagēna maksimālais dienas patēriņš nedrīkst pārsniegt 20 g. Ja vēlaties pārsniegt šo devu, iesakām vispirms konsultēties ar jūsu ārstu.

Labā ziņa ir tā, ka siltums un termiska apstrāde nebojā un nemazina kolagēna efektivitāti. Tikai tad, ja to uzkarsēsiet līdz ārkārtējai temperatūrai, kas pārsniedz 300 grādus pēc Celsija skalas. Taču šāda temperatūra nav pieejama mājas apstākļos nevienam, kas lieto Col Du Marine™ kopā ar ēdienu vai dzērienu. Kolagēna peptīdi paliek stabili karstos un aukstos dzērienos un, pievienojot tos pārtikai.

Col Du Marine™ ir dabisks produkts bez piedevām vai saldinātājiem. To var lietot kopā ar citām piedevām, nebaidoties par nevēlamām blaknēm. Patiesībā daudzi cilvēki, kuri regulāri lieto Col Du Marine™, lieto arī citas piedevas, tādas, kā C vitamīnu un biotīnu, lai uzlabotu vispārējo veselības stāvokli un saglabātu labu pašsajūtu.

Līdz 18 gadu vecumam lielākajai daļai cilvēku, organisms ražo optimālu kolagēna daudzumu, tāpēc tas nav rekomendēts personām, kas ir jaunākas par šo vecumu.

Ieteicamā Col Du Marine™ kolagēna diennakts deva ir 5 g. Kas atbilst diviem kausiņiem no Col Du Marine™ burkas vai vienai mūsu produkta sašetei no kārbas.

Tiem, kas vēlas ātrākus un labākus rezultātus, var palielināt diennakts līdz maksimālam apjomam 20 g, taču šo apjomu nav ieteicams pārsniegt.

Col Du Marine™ kolagēns ir 100% dabīgs produkts, ko iegūst no zivīm. Tas nesatur nekādas citas sintētiskas sastāvdaļas un piedevas, tādējādi tas ir cilvēkam drošs un nekaitīgs. Sastāvdaļas ir izturējušas daudzus drošības testus, un nekādas negatīvas vai nevēlamas blaknes oficiāli nav reģistrētas vai atzīmētas. Tomēr cilvēkiem, kuriem ir alerģija pret zivju produktiem, nevajadzētu lietot jūras kolagēna piedevas.

Col Du Marine™ nesatur jebkura tipa taukus un holesterīnu un tādēļ tas ir piemērots diabētiķiem. Tomēr, ievērojami pārsniedzot produkta devu ir iespējamas blakusparādības.

Ja jums ir kādas šaubas par devām un iespējamām blaknēm, iesakām konsultēties ar ārstu pirms ieteiktā 12 nedēļu kursa uzsākšanas.

Col Du Marine™ nav kontrindikāciju lietošanai grūtniecības laikā. Tomēr pirms lietošanas noteikti iesakām konsultēties ar jūsu ārstu.

Pašlaik nav pierādītu zinātnes faktu, kas kategoriski liktu domāt, ka kolagēna lietošana no rīta, pēcpusdienā vai vakarā ir efektīvāka. Tomēr, uzņemot ēdienu vēlu vakarā un naktī, mūsu organismam ir jāstrādā, lai pārstrādātu apēsto ēdienu, kas traucē normāla miega režīma norisei. Līdz ar to lielākajam vairumam cilvēku būtu ieteicams uzņemt kolagēnu rīta cēlienā vai dienas pirmajā daļā, kas noteikti nāks par labu mūsu veselībai. Runājot par kolagēna lietošanu svarīgi būtu izstrādāt rutīnu, kas vislabāk noderētu tieši jūsu dzīves ritmam, tāpēc Col Du Marine™ iesakām lietot katru rītu kopā ar pirmo tasi kafijas vai iecienīto brokastu dzērienu. Tomēr secinām, ka Col Du Marine™ var lietot pilnīgi jebkurā diennakts laikā.

Atkarībā no indivīda vecuma un personīgajiem mērķiem, pēc regulāras kolagēna lietošanas, varat sagaidīt pirmos pozitīvos rezultātus pēc 3 nedēļām.

Biežāk sastopamās pozitīvā progresa pazīmes ir šādas:

• Labāk mitrināta āda un jūtami mazāka ietekme no saules, vēja, aukstuma un pilsētvides.

• Gludāka āda ap plaukstas locītavas zonām. Bieži vien tā ir acīmredzamākā un viena no pirmajām pozitīvo pārmaiņu pazīmēm.

• Āda izskatās daudz starojošāka, salīdzinot ar kosmētikas līdzekļu lietošanu uz seruma bāzes.

• Smalkās līnijas un grumbas kļūst mazāk pamanāmas.

• Mati kļūst biezāki un nagi kļūst spēcīgāki un aug ātrāk.

• Sāpju mazinājums mērenu cīpslu un skrimšļu problēmu gadījumā.

• Labāks vispārējais veselības stāvoklis, kas ir rezultāts uzlabotai asinsvadu un zarnu darbībai organismā.

• Lai gūtu vislabākos rezultātus un maksimālu ieguvumu veselībai, iesakām pabeigt 12 nedēļu kursu.

Col Du Marine™ ir droša un nekaitīga ikdienas piedeva, ko varat turpināt lietot, jo tā ir daļa no normāla sabalansēta uztura un veselīga dzīvesveida. Col Du Marine™ pastāvīga lietošana var dot labus un noturīgus rezultātus ilgtermiņā.

Daži cilvēki izvēlas iziet ieteikto 12 nedēļu kursu, izdarīt pārtraukumu un pēc tam kursu atkārtot ik pēc 3 mēnešiem. Citi, gluži otrādi, turpina lietot kolagēnu bez pārtraukuma. Pārtraucot uzņemt kolagēnu, visticamāk ar laiku jūs atkal saskarsieties ar kolagēna izstrādes samazināšanos jūsu organismā.

Vecums ir galvenais faktors, kas izraisa kolagēna zudumu organismā jo mēs visi pēc 20 gadu vecuma sākam zaudēt spēju to saražot pietiekamā daudzumā. Tādējādi gada laikā tiek zaudēti vidēji 1,5% kolagēna. Kļūstot vecākiem, šis process paātrinās.

Citi faktori, kas nosaka indivīda kolagēna zudumu, ir:

• Diēta.

• Smēķēšana.

• Alkohola lietošana.

• UVA gaismas iedarbība.

• Pārmērīga cukura un rafinētu ogļhidrātu lietošana uzturā.

• Kvalitatīva miega trūkums un stress.

• Neregulāras fiziskas aktivitātes vai to trūkums.