ATŠĶIRĪBA STARP JŪRAS KOLAGĒNU UN CITIEM KOLAGĒNA VEIDIEM

Dažādi kolagēna ražotāji izmanto alternatīvus kolagēna avotus.

Mūsdienās jūras kolagēns ir arvien populārāks kolagēna avots. Iedziļināsimies jautājumā: Kāpēc jūras (jeb zivju) kolagēns ir efektīvāks mūsu organisma kolagēna ražošanas atjaunošanā nekā citi kolagēna veidi?

Īsa kolagēna vēsture

Kolagēna ražošanas vēsture sākās ar dzīvnieku kolagēnu, ko ir daudz vieglāk iegūt nekā no zivīm. Dzīvnieku izcelsmes kolagēns pastāvēja ilgi pirms kļuva pieejams jūras kolagēns, tādēļ pirmie kolagēna pircēji pirka un lietoja dzīvnieku izcelsmes kolagēnu. Tomēr, attīstoties jūras kolagēna rūpnieciskai ražošanai, kļuva acīmredzamas tā nenoliedzamās priekšrocības salīdzinājumā ar dzīvnieku izcelsmes kolagēnu.

Dzīvnieku kolagēna molekulas ir daudz lielākas nekā zivju kolagēna molekulas, tāpēc dzīvnieku izcelsmes kolagēnam ir grūti iekļūt dziļi ādā. Protams, lai ražotājs varētu apgalvot, ka tā produkti satur kolagēnu, piemēram, kosmētikas zīmolos, tas var vienkārši izmantot zemākas kvalitātes dzīvnieku kolagēnu.

Kāpēc zivju kolagēns ir labāks par dzīvnieku kolagēnu?

Bet kāpēc jums vajadzētu tērēt savu grūti nopelnīto naudu par kosmētiku, kurai ir tikai virspusēja iedarbība uz ādu?

Lai kolagēns darbotos, tā molekulām ir jāiekļūst cilvēka ķermeņa struktūrā. Patiesība ir tāda, ka, lai arī ko daži zīmoli un ražotāji gribētu apgalvot, dzīvnieku izcelsmes kolagēns šajā ziņā ir sliktāks par jūras kolagēnu.

Turklāt zivju kolagēns pēc bioķīmiskā sastāva ir gandrīz identisks cilvēka kolagēnam, kas nozīmē, ka tas dabiski iekļaujas cilvēka olbaltumvielu struktūrā. 

Iedomājieties bērnu spēli, kurā klucīšiem ir jāiekļaujas dažādās rievās. Ja kubiņš ir trīs reizes lielāks par konkrēto rievu, kā tas ir dzīvnieku kolagēna gadījumā, tas vienkārši nav derīgs. Un otrādi, ja kubs ir vienāda izmēra ar rievu, tad tie viegli sakļausies kopā. Zinātniski runājot, zemas molekulmasas jūras kolagēns viegli iekļaujas cilvēka olbaltumvielu struktūrās.

Aminoskābju nozīme

Turklāt, lai gan dzīvnieku un zivju kolagēnam ir vienāds aminoskābju kopums, tās atšķiras pēc atsevišķu aminoskābju skaita. Tas padara jūras kolagēna struktūru un īpašības daudz labvēlīgākas nekā dzīvnieku izcelsmes kolagēnam. Zivju kolagēns satur tādas aminoskābes kā hidroksiprolīns, prolīns, glicīns, serīns, tirozīns, alanīns, glutamīnskābe un asparagīnskābe, kas nepieciešamas, lai palīdzētu uzsākt kolagēna sintēzes procesu organismā.

Dzīvnieku un zivju izcelsmes kolagēna laboratoriskie pētījumi ir atklājuši, ka jūras izcelsmes kolagēns ir atšķirīgs pēc aminoskābju sastāva, struktūras un molekulu lieluma. Visi šie faktori padara jūras kolagēna lietošanu efektīvāku.

Zivju kolagēna priekšrocības

Secinājums ir skaidrs: jūras kolagēns ļauj organismam atjaunot kolagēna veidošanos organismā daudz ātrāk un efektīvāk nekā tā dzīvnieku izcelsmes alternatīva.

Turklāt daudzi klīniskie pētījumi pierāda, ka augstas kvalitātes zivju kolagēns, kas izgājis ultrafiltrācijas attīrīšanas posmu, cilvēkiem izraisa mazāk alerģisku reakciju.

Turklāt, lietojot zivju kolagēnu, lopu un citu dzīvnieku slimības, piemēram, mutes un nagu sērga, nerada risku cilvēkiem. Uz cilvēku nevar tikt pārnestas zivju slimības.

Kāpēc Col Du Marine™ ir labākais jūras kolagēna zīmols?

Col Du Marine™ mikro-granulētais jūras kolagēns iziet četrus attīrīšanas posmus, tostarp ultra- un nanofiltrāciju, neatstājot zivju pēdas. Tāpēc šajā ziņā Col Du Marine™ ir vislabākā izvēle tiem, kuri nepanes jūras produktu garšu un smaržu. Tā ir labi piemērota arī tiem, kuru reliģija aizliedz lietot cūkgaļu, kas bieži ir dzīvnieku izcelsmes kolagēna avots.

← IEPRIEKŠĒJAIS RAKSTS NĀKOŠAIS RAKSTS →