KOLAGĒNS JEB “JAUNĪBAS PROTEĪNS” – KĀPĒC TAS IR VAJADZĪGS?

Būt jaunam un veselam ir viens no mūsdienu dzīves moto. Mūsdienu straujajā ikdienā vienkārši nav laika slimībām un novecošanai

Profilakse, nevis ārstēšana

Mūsdienās jaunība ir nepieciešamība. Tā pat tiek uzskatīta par vienu no personīgās veiksmes nosacījumiem. Šī iemesla dēļ gan skaistumkopšanas, gan medicīnas nozare iegulda lielu daudzumu laika un resursu, lai cīnītos pret novecošanu. Agrāk šīs nozares vairāk uzmanības pievērsa cīņai pret novecošanas pazīmēm. Taču pašlaik uzsvars vairāk tiek likts uz profilaksi, nevis ārstēšanu. Par laimi, pastāv alternatīva  skaistuma injekcijām un plastiskajai ķirurģija. Jauneklīga āda un mūsu muskuļu, skeleta un sirds un asinsvadu sistēmas balstās uz "skaistuma proteīnu" – kolagēnu.

Laiks atteikties no Botoksa injekcijām!

Pievēršanās hialuronskābes un Botox injekcijām vai risinājuma meklēšana plastiskajā ķirurģijā rada daudz jautājumu, jo īpaši, ja daudzi cilvēki var izvairīties no šiem krasajiem pasākumiem, vienkārši iedarbinot sava ķermeņa kolagēna ražošanu.

Kolagēns un jaunība

Kad esam jauni, mūsu organismā ir pietiekams daudzums kolagēna, ko ražo cilvēka saistaudu šūnas. Kolagēns ir būtisks mūsu locītavu, skrimšļu, ādas un cīpslu funkcionalitātei un vitalitātei. Tas nodrošina locītavu kustīgumu, ādas stingrību un mūsu muskuļu un skeleta sistēmas vispārējo izturību. Citiem vārdiem sakot, kolagēns veido iekšējo rāmi cilvēka ķermenī.

Kas notiek ar kolagēnu, mums novecojot?

Novecošana sākas, jo mūsu šūnās samazinās kolagēna ražošana. Skaistumkopšanas injekcijas var īstermiņā atrisināt vizuālās novecošanas problēmu, taču tās neatrisina to, kas patiesībā notiek mūsu ķermenī. Tas pats attiecas uz kolagēnu saturošiem krēmiem, kuriem izdodas tikai daļēji nogādāt kolagēnu ādas ārējā slānī. Šie krēmi nespēj ietekmēt procesus, kas notiek mūsu ķermenī. Laikam ejot, mēs arvien vairāk lietojam šos krēmus, taču, mums novecojot, tie kļūst arvien mazāk efektīvi.

Kolagēna piedevu izmantošana kā alternatīva

Par laimi, tagad mums visiem ir pieejams daudz labāks risinājums. Iekšķīgi uzņemot kolagēnu, mēs varam nodrošināt, ka tas nonāk kuņģa-zarnu traktā, no kurienes tas uzsūcas asinīs un tālāk tiek izplatīts visā ķermenī, pirms tas tiek iebūvēts mūsu saistaudu šūnu membrānās.

Tādā veidā ir iespējams nostiprināt mūsu iekšējo struktūru, kas noved pie jauneklīgākas ādas un veselīgākiem iekšējiem orgāniem. Protams, kolagēns nav panaceja ar vecumu saistītām izmaiņām, taču tas ir viens no efektīvākajiem mums pieejamajiem līdzekļiem cīņā pret novecošanās palēnināšanos. Pareizi lietojot, kolagēns uzlabo mūsu ādu, matus, nagus, stāju, locītavas un redzi!

Jūras kolagēns ir pārāks

Ja mēs vēlamies pagarināt savu jaunību, ir nopietni jāapsver kolagēna piedevu lietošana. Ir svarīgi zināt, ka kolagēns ir pieejams no dažādiem avotiem (gaļas, mājputniem un jūras veltēm), no kuriem katrs satur dažādus kolagēna veidus (I, II, III tips). Tāpēc ir jāsaprot, kas cilvēka ķermenim ir vajadzīgs un kas darbojas labāk.

Daudzi klīniskie pētījumi ir pierādījuši, ka jūras kolagēns ir visefektīvākais kolagēna avots cilvēka saistaudiem.

NĀKOŠAIS RAKSTS →