KOLAGĒNS VAI RETINOLS?

Kas būtu pareizākā izvēle mūsu veselībai - kolagēns vai retinols? Tuvāk iepazīsim abus - to funkcijas, sniegtos ieguvumus un katra trūkumus. Tikai tad varēsim izdarīt pārdomātu izvēli par labu vienam vai otram - kolagēnam vai retinolam.

Gan kolagēns, gan retinols šobrīd ir ļoti pieprasīti - un šī popularitāte ir pamatota

Dažādos dzīvesstila žurnālos regulāri parādās raksti, kas veltīti kolagēnam un retinolam, diskutējot par to, kurš mūsu veselībai ir noderīgāks. Šobrīd tirgū ir milzīgs pieprasījums kā pēc viena, tā pēc otra, un katram no tiem patiešām piemīt vairākas noderīgas īpašības, kas var sniegt lieliskus rezultātus.

Kas ir retinols?

Retinols tiek iegūts no A vitamīna. Tas darbojas, nokļūstot zem epidermas.

Kā lietot retinolu?

Uzklājiet nelielu daudzumu retinolu saturoša krēma uz pieres, vaigiem, zoda un žokļa. Ar apļveida kustībām iemasējiet krēmu ādā.

Cik ilgā laikā būs pamanāmi rezultāti?

Vairumā gadījumu, lai pamanītu acīmredzamus uzlabojumus, retinols jālieto 3 mēnešus, lai gan daži pamana pirmos rezultātus jau pēc 6 nedēļām.

Vai retinola lietošanai ir kādas blakusparādības?

Jā, retinola lietošana dažiem var izraisīt arī atsevišķas blakusparādības. Tās ietver apsārtušu vai niezošu, kā arī sausu vai lobošos ādu. Blakusparādības mēdz būt izteiktākas tiem, kuri lieto retinoīdus. Dažos gadījumos retinols var izraisīt arī hiperpigmentāciju. Āda no retinola serumiem kļūst jutīgāka, tāpēc atsevišķiem cilvēkiem retinola ietekmē āda saules gaismā var ātrāk apdegt. Vairumā gadījumu blakusparādības izzūd jau pēc neilga laika. Tomēr, ja tās saglabājas, ieteicams nekavējoties pārtraukt retinola lietošanu. Un, ja arī pēc retinola lietošanas pārtraukšanas blakusparādību simptomi nepazūd, nekavējoties jāsazinās ar savu ģimenes ārstu.

Retinola lietošanas plusi un mīnusi

Plusi

Retinols var kļūt par ļoti noderīgu palīglīdzekli cīņā ar dažādiem ādas izaicinājumiem. Tā, piemēram, tas var palīdzēt cīnīties ar akni, tā kā retinols atbloķē ādā izveidojušās poras un tādējādi palīdz novērst iekaisumu. Smagas aknes ārstēšanas gadījumos retinols var tikt kombinēts ar benzoilperoksīdu.

Ādas reģnerēšanās process noris nepārtraukti, visas dzīves laikā. Taču no 25 gadu vecuma tas sāk palēnināties. Retinols palīdzēs atkal iekustināt ādas reģenerēšanās procesu un āda paliks gludāka. Turklāt, retinols var veicināt arī kolagēna izstrādes procesus (par kolagēna lietošanas ieguvumiem un trūkumiem lasiet zemāk).

Retinola kurss 3 vai vairāk mēnešu garumā palīdzēs novērst smalkās līnijas un grumbas. Papildus tam retinols arī veicina ādas mitrināšanos, tā kā tas palīdz likvidēt atmirušās ādas šūnas.

Mīnusi

Retinols ir labs rīks ikvienam, kas vēlas eksperimentēt ar savas ādas stāvokļa uzlabošanu. Tomēr prātīgi ir sākt to lietot nelielos daudzumos, lai dotu organismam laiku pie tā pierast. Viens no retinola lietošanas trūkumiem ir tas, ka pirms tā uzklāšanas seja ir noteikti jānomazgā, savukārt pēc lietošanas - jāmitrina. Dažus šī rutīna attur no retinola lietošanas, bet citi vienkārši par to mēdz aizmirst (vai arī nemaz nezina, ka ādu nepieciešams mitrināt), kas noved pie tā, ka retinols ir mazāk efektīvs.

Retinola lielākais trūkums ir iespējamās blakusparādības. Dažiem retinola lietošana uzlabo ādas stāvokli. Tiem, kas cieš no aknes, retinols var būt tiešām noderīgs. Tomēr citiem retinols nedod vēlamos rezultātus, un tā vietā viņi cieš no radītajām blakusparādībām, kā, piemēram, kairinātas ādas. Atsevišķas cilvēku grupas retinolu vai retinoīdus nedrīkst lietot vispār, tā, piemēram, grūtnieces.

Kas ir kolagēns?

Kolagēns ir galvenais mūsu un citu dzīvnieku ādas strukturālais proteīns, kas veido aptuveni 80% no cilvēka ādas. Kolagēns galvenokārt sastāv no īpaši svarīgām aminoskābēm. Kolagēna ražošana samazinās, kad mēs kļūstam vecāki, un, ja nelietojam kolagēna piedevas, izraisa novecošanas pazīmes.

Kā lietot kolagēna piedevas?

Kolagēns šobrīd ir ļoti aktuāls veselības un skaistumkopšanas nozarē. Taču ir jābūt īpaši piesardzīgam, jo tirgū ir daudz zemas kvalitātes produktu, kas nesniedz tos rezultātus, ko sola.

Lai no kolagēna iegūtu visus vēlamos rezultātus, ievērojiet šos padomus:

 • Lietojiet 5g tīra jūras kolagēna katru dienu
 • Lai iegūtu rezultātus, svarīgi lietot kolagēnu ar zemu molekulmasu
 • Tīrs jūras kolagēns satur augstāko I tipa kolagēna koncentrāciju
 • Lietojiet kolagēna piedevas, kas nesatur nepatīkamus aromātus
 • Izvairieties no kolagēna piedevām, kas satur mākslīgus aromatizētājus un saldinātājus
 • Garantētiem rezultātiem pabeidziet rekomendēto 90 dienu kursu

Cik ilgā laikā būs pamanāmi rezultāti?

Lai sasniegtu rezultātus jebkādā dzīves jomā, ir nepieciešams laiks un disciplīna. Tas attiecas arī uz pareizu, veselīgu uzturu un fiziskajām aktivitātēm. Tas pats attiecas arī uz ieguvumiem, ko Jūs varat gūt no kolagēna. Izmantojot augstas kvalitātes kolagēna piedevas, pirmos rezultātus var sagaidīt laika periodā no 6 nedēļām līdz 3 mēnešiem.

Vai kolagēna lietošanai ir kādas blakusparādības?

Lietojot augstas kvalitātes tīru jūras kolagēnu, blakusparādības ir maziespējamas. Tomēr daži zemākas kvalitātes kolagēna zīmoli var izraisīt sliktu garšu mutē, reiboni, vieglas gremošanas problēmas vai dažreiz vieglu caureju. Kopumā kolagēnam ir fantastiski labs drošības profils bez ar to saistītām smagām blakusparādībām.

Kolagēna lietošanas plusi un mīnusi

Plusi

Augstas kvalitātes tīra jūras kolagēna produktu, piemēram, Col Du Marine™, lietošana garantēs rezultātus. Tā sniegtie uzlabojumi var būt daudz:

 • Veselīgāka āda un uzlabota ādas elastība
 • Mazāk grumbiņu un smalko līniju
 • Pateicoties tā sastāvā esošajām aminoskābēm, jūras kolagēns var palīdzēt novērst vai samazināt čūlas un novērst iekaisumus
 • Kolagēna uzņemšana pirms vasaras sezonas un tās laikā palīdzēs mitrināt, barot un sagatavot ādu vasaras saulei
 • Kolagēns būs labvēlīgs arī grūtniecēm un jaunajām māmiņām
 • Kolagēns var novērst hiperpigmentāciju
 • Nostiprinātas asinsvadu sieniņas un uzlabota vispārējā iekšējo orgānu veselība

Mīnusi

Kolagēns nav piemērots vegāniem. Lētāku kolagēna produktu lietošana var nesniegt nekādus uzlabojumus, tāpēc investējiet augstākas kvalitātes kolagēna piedevās, piemēram Col Du Marine™. Ārīga atsevišķu kolagēna produktu lietošana var sniegt ierobežotus rezultātus. Savukārt šķīstošu kolagēna pulvera produktu lietošana to tīrākajā formā būs Jūsu labākā.

Tātad - kolagēns vai retinols?

Patiesi, retinols visbiežāk sniedz daudz vairāk ieguvumu seruma formā nekā to spēj dažādi kolagēnu saturoši krēmi. Taču kolagēna pulvera 90 dienu kurss sniegs nesalīdzināmi vairāk uzlabojumu Jūsu vispārējai kaulu, ādas un matu veselībai. Tāpat retinolam piemīt vairāk iespējamo blakusefektu, kas ir diezgan izplatīti.

Kas ir labākais pieejamais kolagēna produkts?

Col Du Marine™ ir jūras kolagēna peptīdu pulveris un vadošais tirgū pieejamais kolagēna produkts. Tas ir mikrogranulēts un tam piemīt zema molekulārā masa, tas ir absolūti neitrāls un 100% šķīstošs.

← IEPRIEKŠĒJAIS RAKSTS NĀKOŠAIS RAKSTS →