ZANDA ZARIŅA REŠETINA, VESELĪBAS SPORTA UN VIEGLATLĒTIKAS TRENERE

Daudz ir dzirdēts par kolagēnu, kā anti-aging produktu, bet tam ir arī būtiska nozīme locītavu veselībā un fiziski aktīviem cilvēkiem, kolagēns ir lielisks produkts traumu profilaksei. Kolagēna lietošana uzturā samazina ar kāju locītavu nestabilitāti saistītas traumas. Palielinot kolagēna daudzumu cīpslās, saitēs un skrimšļos, uzlabojas arī mūsu stabilitāte.

Locītavu veselība ir atkarīga no skrimšļa – audiem, kas uztur locītavas kustīgumu un amortizē triecienus. Aptuveni 70% no skrimšļa sastāv no kolagēna, kas nodrošina skrimšļu izturību un struktūru. 

Līdz ar vecumu skrimslis sāk lēnām noārdīties, izraisot locītavu sāpes. Sportistiem skrimšļa noārdīšanās risks ir palielināts aktīvās locītavu nodarbinātības dēļ. Kolagēna piedevu lietošana var mazināt ar skrimšļa noārdīšanos saistītās sāpes un simptomus. 

Un šis ir stāsts par mani!  Un galvenais iemesls, kādēļ krasi esmu samazinājusi savu skriešanas treniņu apjomu, ir mana gūžas locītava, kas slodzes ietekmē ir sakusi dilt. Sākotnēji sāpēm gūžā nepievērsu pienācīgu uzmanību, līdz brīdim, kad pārvietošanās bez sāpēm nebija iespējama. Veicot izmeklējumus (un konstatējot faktu, ka gūžas locītava ir nedaudz nodilusi), uz laiku iepauzēju ar skriešanas treniņiem, kā arī ikdienā sāku lietot Col Du Marine kolagēnu. Divu gadu laikā esmu atbrīvojusies no sāpēm, kā arī pakāpeniski atgriežos pie ierastās slodzes. 

Regulāri lietojot kolagēnu atbilstošās devas noteikti novērosiet tā pozitīvo iedarbību. 

Organisms primāri novirzīs tur, kur ir akūta nepieciešamība. Kopumā Col Du Marine kolagēnu lietoju 4 gadu garumā un esmu “pabarojusi” ar to ne tikai savas locītavas, bet noteikti arī ādu, tādejādi samazinot mazās krunciņas un uzlabojot ādas elasticitāti.

Zanda Zariņa Rešetina
Veselības sporta un vieglatlētikas trenere