VIĀNA KUĻŠA, UZTURA SPECIĀLISTE, REĢISTRĒTA ĀRSTNIECĪBAS PERSONA

Ar jūras kolagēnu Col Du Marine™ iepazinos aptuveni pirms gada. Periodiski lietoju šo jūras kolagēnu, kas satur I un III tipa kolagēnu. Mani novērojumi lietojot kolagēnu ilgtermiņā, tas veicināja jaunu matu augšanu un matu veselīgāku stāvoklī, ādas sausuma mazināšanos, kā arī sejas ādas uzlabošanos.

Kolagēns ir organisma strukturālais proteīns, kas ir atbildīgs par ādu, matiem, nagiem, zobiem, kauliem, cīpslām, saitēm, locītavām, saistaudiem, muskuļiem un veido līdz pat 35% no visa ķermeņa olbaltumvielu satura. Tas ir atrodams arī mūsu orgānos, asinsvados un zarnu gļotādās.

Kolagēna peptīdi tiek absorbēti caur kuņģa-zarnu traktu. Tāpēc ir ļoti svarīga kuņģa-zarnu trakta veselība, kā arī mūsu mikrobioma stāvoklis.

Organisms pats aktīvi ražo kolagēnu līdz aptuveni 20-25 gadu vecumam, taču pēc tam šis process palēninās un organisms zaudē aptuveni 1–1,5% kolagēna katru gadu. Faktori, kas samazina kolagēna līmeni organismā: smēķēšana, pārmērīga saules iedarbība, neveselīgs uzturs, īpaši ēdot pārāk daudz cukura un rafinētu ogļhidrātu.

Būtiski pieminēt, ka tikai lietojot kolagēnu un ēdot neveselīgi, nesabalansēti, kolagēna labvēlīga ietekme ir mazāk novērojamā. Svarīgi atcerēties, ka kolagēns ir sava veida olbaltumviela, tāpēc ir svarīgi ikdienā uzņemt atbilstoša daudzuma olbaltumvielas, labākam rezultātam. Atceroties par atbilstoša šķidruma uzņemšanu, dārzeņiem, augļiem, ogām un citiem veselību veicinošiem pārtikas produktiem.

Ar cieņu,
Viāna Kuļša

Instagram: @ziedoga_viana